EstLat-Accelerate programmi esimene voor on edukalt lõppenud!

EstLat-Accelerate programmi esimene voor lõppes kahe demopäevaga startup konverentsidel Tartus ja Riias. 

EstLat-Accelerate projekti viivad ellu Tartu ülikool, Baltic Innovation Agency, Garage48, TechHub Riga ja Latvian Startup Association

 Projekti peamine eesmärk on aidata varajase staadiumi startup’idel arendada oma äritegevust ning panna alus jätkusuutliku ettevõtte loomiseks. Seda tehakse kahekuulise interaktiivse programmi kaudu, mille raames korraldatakseosalejatele töötubasid ning kohtumisi mentorit, kogenud ettevõtjate ja startupi asutajatega. Programm julgustab tiime tegema piiriülest koostööd ja looma kõrge rahvusvahelise potentsiaaliga startup meeskondi.

Esimene EstLat-Accelerate programm algas 2017. aasta septembris Tartus ja Riias toimunud ideede arendamise töötubadega, kus kõigil huvilistel oli võimalik nii uusi kui ka olemasolevaid ideid arendada. Sellele järgnes Garage48 Hardware & Arts häkaton Riias, millel oli uskumatu arv osalejaid ja ideid. Häkatoni võitja ja veel kaks tiimi said võimaluse osaleda ka EstLat-Accelerate programmi edasistes tegevustes.

2017. aasta sügisel osales EstLat-Accelerate programmis 12 varajase staadiumi startupi, millest kuus asus Eestis ja kuus Lätis. 12. oktoobril toimus Tartus Mentorite Akadeemia, mis oli ka eelkiirendi programmi ametlikuks avalöögiks. Tiimid said võimaluse osaleda kiir-mentorluse sessioonidelt ja töötubades, mis keskendusid turu vajaduste analüüsimisele ja oma toote-teenuse arendamisele sellest lähtuvalt. Sellele järgnes tiimide iseseisev töö, personaalsed kohtumised mentoritega ning erinevad töötoad, mille eesmärk oli toetada tiimide ja nende äritegevuse arengut. Lisaks Mentorite Akadeemiale toimus ka kaks piiriülest töötuba, kus meeskondadel oli võimalik saada tagasisidet ning nõuandeid nii Eesti kui ka Läti mentoritelt. 

Programmi esimene voor lõppes kahe demopäevaga, millest üks toimus Riias ja teine Tartus. Riias oli meeskondadel võimalus teha esitlusi Digital Freedom Festivali Green Innovation Lounge laval. Ettekandele tulnud esitluste seast valiti žürii poolt parimaks tiim UpMatched, kes sai auhindadeks võimaluse esitleda oma ideed Latvia’s Business Angel Network (LatBAN) ettekannete sessioonil ja tasuta piletid startup konverentsile TechChill.


Teine demopäev toimus Tartus sTARTUp Day raames, kus tiimid tegid esitlusi UT IdeaLab Pitching Stage laval ning žürii valis võitjaks meeskonna FoodyCheck, kes sai auhinnaks tasuta piletid järgmisele Latitude59 konverentsile. Eriauhinna sai aga meeskond Ingenium, kellel on võimalik kasutada tasuta kolm kuud TechHub Riga avatud tööruume.

 

FoodyCheck tiimi kaas-asutaja Mara Lasmane ütles: “EstLat-Accelerate on motiveeriv eelinkubatsiooniprogramm, mis aitas meil oma startup’i arendada. Programmi raames kohtusime paljude professionaalsete äristrateegia ja äriidee esitluse mentoritega ning saime väärtuslikke kontakte.“

EstLat-Accelerate tiimid:

  • FoodyCheck (Läti) –Toiduainete hindamise ja skaneerimise mobiilirakendus, mis aitab kiirelt ja kergelt teha tervislikumaid ostuotsuseid.
  • UpMatched (Läti) – Messengeri robot, mis otsib ettevõtjatele vihjeid tööotsijate kohta.
  • Ingenium (Läti) – Tööriist, mis aitab lihtsalt ja kiiresti õpetajatel luua, hinnata, parandada ja jagada kontrolltöid.
  • s’COOL (Läti) – Nutitelefonid kui õppimise ja uurimustöö vahend – huvitav ja hariv sisu lastele.
  • MullyCare (Läti/Eesti) – Robotassistent, mis aitab noortel lapsevanematel oma 2-5-aastaseid lapsi lõbustada ja õpetada ning kontrollida nende tervist.
  • SecretFlights (Läti) – Globaalne mobiili- ja veebi platvorm, mis aitab lennufirmadel müüa allahindlusega oma üleliigset teenindusmahtu klientidele otse ja diskreetselt.
  • GaGa(Eesti/Läti) – isiklik assistent ja kaaslane ühes seadmes. Tark, liikuv ja personaalne kerakujuline väikerobot, mida saab ühendada ükskõik, millise nutiseadmega, et juhtida targa kodu süsteemi, organiseerida kalendrit või mänge.
  • StartLegal (Eesti) – juturobot, mis annab inimestele juriidilist nõu ja abi. 
  • TIIU (Eesti) – Digitaalne assistent krooniliste haiguste jaoks. Veretestide info ja tulemused.
  • Brillo (Eesti) – Taskukohane e-luger nägemisvaegusega inimestele braille tähestikuga.
  • Bookly (Eesti) – Mugav mobiilirakendus või internetikeskkond, kus saab erinevaid teenuseid broneerida.
  • CreepyHeads (Eesti/Läti) – Interaktiivne hirmuäratav kunstiinstallatsioon, kus postamentidel pead jälgivad möödujaid ja räägivad nendega.

 

Järgmisesse EstLat-Accelerate programmi vooru, mis algab märtsis, on registreerimine juba alanud. Registreeri siin: http://estlat-accelerate.eu/apply/

Lisainformatsioon: http://estlat-accelerate.eu/

See artikkel väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.

Projekti elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Programmi kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti tunnuseks on Est-Lat 45.