Ideede Raju tõi kokku 200 noort, et põnevaid ideid luua ja jagada

Neljapäeval kogunes Ateena keskusesse ligi 200 tudengit, ettevõtjat ja start-up mentorit, et inspiratsiooniürituse “Ideede Raju. 100 ideed, mis muudavad maailma” raames põnevaid ideid luua ja jagada. Maailmakohviku stiilis sündmusel arutleti enam kui kahekümnel teemal, iga arutelu vedas eest antud valdkonnas kogenud ettevõtja. Õhtu lõpus esitleti iga laudkonna põnevamaid ideid kõikidele kohalolijatele.

Ideede Raju algas tuntud ettevõtjate ettekannetega. Inspireerivaid lugusid ettevõtlusest jagasid Rein Lemberpuu - idufirma Contriber, Startup HUB ja Garage48 HUB Tartu looja - ning Sander Gansen, idufirma Shipitwise turundusjuht.

Seejärel asusid noored edulugudest inspireerituna laudkondades arutlema: tuliseid arutelusid peeti jagamismajanduse, prügivaba maailma võimalikkuse, tehisintellekti rakendamise võimaluste ning mitmete teiste teemade üle. Õhtu lõpus esitleti teistele kahtekümmend üht põnevat ideed, teist hulgas ilmaga kohanduvad prilliklaaasid, putukate kasutamine nahahoolduses, digitaalne õpik, mis asendaks kõik senised paberõpikud, ning Trunkdrive - pakkide vedu pagasiruumis.Osalejad lahkusid rõõmsate nägudega, kiires head seltskonda ning mõnusaid arutelusid. Küsides, mida osalejad Ideede Rajult kaasa võtsid, saime küllalt emotsionaalseid vastuseid: “Mulle meeldib erinevate ideede üle arutleda, kuid ma ei ole end kunagi eriliseks ideede loojaks pidanud,” tunnistab Tartu Ülikooli tudeng Solomia. “Täna oli esimene kord, kui ma nägin iseennast kui kedagi, kes suudab millegi uue ja loovaga välja tulla. Nüüd on mul visioon, mille teostamise poole Ideelabori programmis järgmised paar kuud püüelda, ja ma olen selle üle tõesti õnnelik!”

Lisaks inspiratsiooni jagamisele Ideede Rajul otsustas Ideelabori tiim viia killukese rõõmu ka teistele, viies üritusest ühe jäänud õhupallid Tartu Laste Turvakodu lastele.Ideede Raju on avaürituseks STARTER programmile, mis aitab õppuritel põnevad ideed ärimudeliteks arendada. Semestri jooksul toimuvad seminarid ja töötoad, kaasatud on ettevõtjad ja start-up maailmas kogenud mentorid. Programmi parimad tiimid selgitatakse välja rahvusvahelisel ärifestivalil Startup Day 2016. STARTERi esimene seminar Ideede genereerimine ja meeskondade moodustamine leiab aset juba teisipäeval, 27.septemberil kell 16:00 - kohtume seal!


Vaata inspiratsiooniürituse videot siin!

Ideede Raju sündis TÜ Ideelabori ja Ajujahti koostöös; rahastas Euroopa Sotsiaalfond.