Ideelabori uus hooaeg sai alguse Ideede Häkatonil

28. veebruaril korraldas TÜ Ideelabor Idee Häkatoni, millega algas äriideede arendamise programmi STARTER uus semester. Häkaton oli suunatud tudengitele ja õpilastele, kes on huvitatud ettevõtlusest ning kellel on kas äriidee või soov liituda meeskonnaga, et ühiselt hakata tööle ettevõtte loomise kallal.

Üritus algas inspireerivate kõnedega. Ermo Tikk (sTARTUp kogukonna juht) rääkis miks alustada ettevõtlusega Tartus ja tõi esile Tartu startup kogukonna väärtused, Madis Vasser (Futuruumi ja Psychobussi asutaja) arutles teemal kuidas MITTE maailma muuta rõhutades keskkonna mõtteviisi olulisust uute toodete arendamisel. Kristjan Eljand (STACC CTO) tutvustas tehisintellekti trende ja rakenduse võimalusi.

Seejärel said kohaletulnud  võimaluse oma ideid tutvustada! Kokku esitleti  17 väga erineva valdkonna ideed. Oli mitmeid mobiilirakenduse ning samas ka sotsiaalse ettevõtluse ja projektide ideid. Inspireeriv moderaator Harald Lepisk julgustas kõiki suhtlema ideede autoritega ja liituma meeskondadega, kelle idee kõige rohkem meeldis. Kujunenud meeskonnad asusid koheselt ideid valideerima.

„Meil tegelikult siia tulles ideed ei olnud," ütles Krister Looga ( TÜ informaatika tudeng) "tulime lihtsalt kuulama, ent üks esineja tundus huvitav inimene ja lähemalt tuttavaks saades leidsime koos veelgi huvitavama idee, mille elluviimist STARTER programmis testida. Paari tunniga saime tiimiga tuttavaks, arutlesime idee ja võimaliku ärimudeli üle ning määratlesime kliendisegmendi!".

Viimases ideede esitlemise voorus said meeskonnad, kus oli piisavalt liikmeid (vähemalt 2) ning kes olid kindlad, et nende ideele on turul kohta, oma ideid esitleda. Eelmise semestri võitja tiimi TRIT meeskonnaliige Ants-Oskar Mäesalu aitas  valida välja parimaid esitlejaid :

·         parim meeskondlik esitlus  – ReCon

·         kõige atraktiivsema üleskutsega esitlus s – Productivity club

·         parima väärtuspakkumisega esitlus  – S.A.N.I.


Järmine töötuba on Ärimudeli arendus, kus õpitakse, kuidas seda oma ärimudeli arendamiseks ning valideerimiseks kasutada saab.

Lisateave: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5908 6451, riin.lisett.rei@ut.ee