Kaleidoskoopi finaalvõistlus pani SPARKi kihama

Reedel, 19. mail toimus Tartu start-up-keskuses SPARK äri- ja projektiideede konkursi Kaleidoskoop finaalvõistlus, kus omavahel võtsid mõõtu Lõuna-Eesti parimad noored ettevõtjad. Peaauhinnad pälvisid Ideelabori STARTER programmi vilistlane WillDigital, kes pakub digitaalse vara haldamise teenust, ja õpilasfirma Klapp, mis lahendab igavikulist sassis kõrvaklappide probleemi.

Sel semestril kaheksandat korda toimunud Kaleidoskoopi konkursi finaalvooru pääsesid kümme väga erinevat ideed - nii leidus finalistide seas nii sotsiaalse kui ärilise suunitlusega projekte, nii tudengi- kui ka õpilasfirmasid, nii eestlaste kui ka välistudengite tiime. Nagu traditsiooniks saanud, oli Kaleidoskoop ka Ideelabori STARTER programmi lõppürituseks.

Idufirma GoWorkaBit asutaja ja Kaleidoskoobi žüriiliikme Kei Karlsoni meelest oli osalejate seas tiime, kelle puhul paistis kaugele, et nad on oma idee põhjalikult läbi mõelnud. „Mõni idee oli lausa nii terviklik, et saadaks kohe investorite juurde pitchima,“ kiitis Karlson, „puhas rõõm on näha, et noored nii ettevõtlikud on!“Välja anti kaks peaauhinda. Esimese neist - võimalus võistelda Helsingis JA Europe Enterprise Challenge tudengifirmade võistlusel - pälvis äsja Ideelabori STARTER programmi lõpetanud TÜ Arvutiteaduse instituudi tudengite meeskonnale WillDigital.  Teine peaauhind läks Õpilasfirmale KLAPP, kes sõidab Soome suurele ärifestivalile SHIFT.

Peaauhinna pälvinud WillDigitali asutaja Denis Kovalenko jaoks tuli säärane tunnustus üllatusena: „Tulin siia täiesti ilma ootusteta, lihtsalt kogemust saama, peaauhind oli minu jaoks tõesti üllatus!“ Ukrainast pärit noormees, kes äsja Ideelabori STARTER eel-inkubatsiooni läbis, kinnitab, et Ideelabor on suurepärane koht oma ideele elu sisse puhumiseks: „Olen WillDigitaliga jõudnud palju kaugemale, kui eeldasin, ning tean praeguseks täpselt, mida teha, et projekt järgmisele tasemele viia.“


Eriauhinnad pälvisid järgmised meeskonnad:

  • Osalus Tartu Loomemajanduskeskuse äriarendusprogrammis - MÖTIW
  • sTARTUp HUB liikmelisus - Zero Projects
  • Tartu Linnavalitsuse eriauhind - FictionFeel
  • Ökoinnovatsiooni eripreemia - Poko
  • sTARTUp Day piletid – Gazelle, Pancake Story, Õpilasfirma Klapp & Viiperaamat
  • Latitude59 piletid – Medify & WillDigital
  • Publiku lemmik – Viiperaamat

Vaata ka ürituse galeriid Ideelabori Facebooki lehel!
Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.