Kuidas targalt panna kokku oma tiim?

Startupi loomiseks ideaalse meeskonna kokkupanemisel tuleb olla teadlik. Üksteist täiendavate oskustega hea meeskond võib välja tuua erinevaid vaatenurki ja teadmisi, mis võivad aidata potentsiaalseid väljakutseid lahendada.


Innukus, suhtlemine ja oskused on kõik olulised koostisosad eduka startup-meeskonna loomisel. Seletame lahti, miks need olulised on.


Innukus

Idufirma loomine on pikk ja väljakutseid pakkuv teekond ning see nõuab palju rasket tööd, vastupidavust ja visadust. Ilma innuta töötada on takistuste ees raske jääda motiveerituks ja idee arendamisele pühendunuks. Innukad meeskonnaliikmed teevad suurema tõenäosusega rohkem tööd ja pingutavad, et parima võimaliku tulemuseni jõuda.


Suhtlemine

Tõhus suhtlus on iga meeskonna ja veelgi enam alustava ettevõtte edu jaoks ülioluline. Programmis oma ideed edasi arendades on oluline avatud suhtlus tiimi liikmete vahel, et kõik oleksid samal lehel ja töötaksid samade eesmärkide nimel. Hea suhtlus aitab minimeerida arusaamatusi, ennetada konflikte ja edendada positiivset meeskonna dünaamikat.


Oskused

Õpilasena töötate piiratud ressurssidega ja peate oma aega ja andeid kasutama väga tõhusalt. Startupi eesmärkide saavutamiseks on oluline omada meeskonda, kus on õige segu oskustest ja teadmistest. Iga meeskonnaliige peaks andma midagi oma meeskonnale juurde, oskusei ja kogemusi, mis üksteist täiendavad, luues mitmekülgse meeskonna.


Kokkuvõtteks võib öelda, et hoolikalt meeskonna kokkupanemine võib aidata teie meeskonnal edu saavutada. Tugev meeskond võib aidata meelitada mentoreid, investoreid ja tulevasi kliente, mis võib olla teie ideede elluviimise edu jaoks ülioluline.


Lisainfo:

Hannah Kaarma, TÜ Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist

Tel: 5400 5242, hannah.kaarma@ut.ee