Tartu Ülikooli tudengid pälvisid USA-s rahvusvahelise äriarendusprogrammi kaksikvõidu

Reedel, 23.juuni õhtul noppisid Tartu Ülikooli tudengid kaks esimest kohta USA-s toimunud eksklusiivse NGAL® äriarendusprogrammi finaalvõistlusel. Kümne osalenud meeskonna seast valiti parimaks arvutiteaduse instituudi tudengite start-up Cody, kes pälvis oma idee arendamiseks 3,000 USD. Teise koha ja 2,000 USD auhinnaraha päris EstCube’ist välja kasvanud start-up The Coulomb Sailing Group. 

NGAL® (Network Globally, Act Locally) on praktiline äriarendusprogramm, mis sel aastal leidis aset juba kolmandat korda, tuues kokku kümme tudengimeeskonda Eestist ja USA-st. Programm sai alguse Tartus TÜ Ideelaboris, jätkus Tallinnas ning lõppes vägeva finaalvõistlusega Charlestonis, USA-s, kus kümme tiimi esitlesid oma ideid kohalikest ettevõtjatest koosnevale žüriile.
 

NGAL programmi osalejad Tallinnas


Tugeva konkurentsi kiuste õnnestus Tartu Ülikooli meeskondadel noppida kaks esikohta. Kogu programmi parimaks valiti Ideelabori STARTER programmi vilistlane Cody. Cody arendab programmeerimise õppimiseks mõeldud mängulist mobiilirakendust, kus mängija ülesandeks on lahendada programmeerimis-ülesandeid ning seeläbi aidata astronaut Codyl kosmoselaev parandada.

„Võit tuli meile suure üllatusena,“ kinnitab Cody eestvedaja, Tartu Ülikooli tudeng Kaspar Kuus. „Hetk läks aega enne, kui meile kohale jõudis, et esikolmiku moodustasid ainult Eesti meeskonnad. Kõik kümme meeskonda nägid kõvasti vaeva ning arenesid programmi jooksul meeletult, seega oli parimaid väga raske ette ennustada.“

Teise koha ning 2,000 USD pälvis EstCube’ist välja kasvanud kosmosetehnoloogia start-up The Coulomb Sailing Group, mis töötab välja efektiivset lahendust maaorbiidilt kosmoseseadeldiste kiiremaks allatoomiseks ning seeläbi aitab kosmoseprügi reostuse vastu võidelda. Kolmanda koha pälvis TTÜ meeskond Aude Opus - samuti STARTER programmi vilistlane - kes arendab uusi tehnoloogiad taastuvenergia salvestamiseks vesinikpatareidesse.


Tartu Ülikooli esindus: Kaspar, Triin, Reino ja Iaroslav


Kuus kinnitab, et NGAL on rahvusvaheliste kontaktide ja sõprade leidmiseks suurepärane võimalus: „Programmi nimi kirjeldab selle sisu vägagi õigesti: Network Globally, Act Locally. Eriti hea meel oli mul selle üle, et kõik tiimid toetasid üksteist: saime väga häid nõuandeid nii mentoritelt kui ka kaastudengitelt.“ Kuigi programm kestis ametlikult kolm nädalat, tegid paljud meeskonnad tegid ühiseid tulevikuplaane, mitu NGALis osalenud USA tudengit esitasid Eesti e-residendi taotluse ning avaldasid soovi tulla Eestisse õppima.

Sel aastal leidis NGAL aset kolm kolmandat korda, tuues kokku viis ülikooli Eestist ja Ameerikast: lisaks Tartu ülikoolile lõid kaasa Tallinna Tehnikaülikool, College of Charleston, The Citadel (Military College of South Carolina) ja Nebraska Wesleyan University. NGAL® programm viidi ellu tänu Harry and Reba Huge Foundationi toetusele.