Student Startup Camp oli üliedukas!

Student Startup Camp toimus Tartus juba viiendat korda. TÜ arvutiteaduste instituudi, Ideelabori ja Garage48 koostöös said 100 tudengit SPARK Hub's oma ideid esitleda, tiime luua ja teha terve nädal kõvasti tööd, et arendada oma ideest töötav prototüüp.

 Laager algas esmaspäeval SPARK Hub'is, kuhu kogunesid tudengid üle Eesti. Noored esitlesid 16 ideed ja nendest 11 kallal hakkasid tiimid töötama. Esimesel õhtul kogunesid tudengid Naiivis, et planeerida oma eesolevat nädalat.

Järgmiste päevade jooksul kohtusid tiimid erinevate mentoritega, kes aitasid osalistel paremini mõista ettevõtlust ja startup'e. Mentorid rääkisid erinevatest teemadest alates sellest, kuidas luua prototüüpi kuni programmeerimise "trikkideni".

Nädala jooksul käis laagris ka mitmeid külalismentoreid: Vahur Singa, Martin Vares, Yuxuan Chen, Gleb Stsenov, Liis Narusk, Dmytro Fishman, Andrea Boetti, Triin Kask, Richard Murutar, Artem Zaltsev, Roland Kriibi. Lisaks käisid mitmed lahedad ettevõtete asutajad oma lugusid rääkimas. Sarnaselt laagis osalejatele, olid mitmed ettevõtete asutajad alustanud häkathonidelt ja startup'i võistlustelt oma äriidee teostamisega.

Laupäeval toimus ideede presenteerimine ja žürii pidi tegema keerulise otsuse. Žüriisse kuulusid: Maret Ahonen (TÜ Ideelabor); Anne Jääger (TÜ arvutiteaduste instituut); Sven Parkel (TÜ, ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus); Jüri Kaljundi (Garage48, Weekdone); Maret Kurve (Garage48, Testlio).

VÕITJA TIIM:

RECIPERY


Recipery - Kui sa armastad süüa teha, ent vihkad poodides käimist, on see just sulle mõeldud! Me pakume retseptijagamise teenust ning lisaks on võimalik koostisosi koju tellida. Mõtle välja mida õhtul süüa vaid mõne minutiga! Vajuta nupule ja värsked toiduained on sinu ukse taga.
Tiim:  Sebastian Värv (tiimi juht), Agu-Art Annuk (front-end arendaja), Maria Belinska (front-end arendaja), Abdulateef Olamide Alli (arendaja), Oliver Ossip (arendaja), Hippolyte-Fayol Toulassi (arendaja), Els Maria Metsamaa (äri), Kristi Koppel (disainer), Leene Künnap (disainer), Eva Nebula ( disainer), Clive Tinashe Mawoko (arendaja).

2. koht

STARTART

StartART - esimene platvorm, mis on pühendatud õpilaste loodud kunstile. Õpilased saavad luua oma profiili ja müüa oma tehtud kunsti. Kliendid saavad vaadata ja osta erievaid õpilaste töid. Hinna ja kvaliteedi suhe ei ole kunagi varem olnud nii paigas!

Tiim: Georg Vann - tiimi juht; Maali Tars - veebi arendaja; Age Roosi - veebi arendaja; Magnar Vares - kommunikatsiooni/uurimistöö spetsialist; Risto Puronen - mängib sõnadega/turundusspetsialist; Humair Kazi - turundus; Örge Edgü - äri analüütik; Aaliyah Wesker - äri analüütik; Shaswata Saha - äri analüütik.

Palju õnne võitjatele, aga nagu Garage48 ütlus on: "Te olete kõik võitjad!".

TÜ tudeng Khaled Charkie tiimist EziPort võttis laagri kokku nii: „ See laager oli suurepärane kogemus. Ma sain võimaluse koos töötada inimestega kellel on erinevad talendid ja teha teoks oma idee üsna lühikese aja jooksul!“

Vaadake ka lühikest videot, kuidas laagri 5 päeva möödusid:

https://www.youtube.com/watch?v=lL_A9JuRoYU&t=1s

Student Startup Campi toimumist toetas HITSA ja IT Akadeemia.

See artikkel on refereeritudGarage48 blogist.