TÜ meeskond TRIT võitis Eesti ja Läti äriideede võistluse!

17. jaanuaril toimunud äriarendusprogrammi EstLat-Accelerate lõpuürituse Graduation Day võitjaks kuulutati Tartu Ülikooli meeskond TRIT, mis arendab tõlketeenuse vahendamisele lahendust.

Eelvõistlusel osales 8 meeskonda –3 Eestist ja 5 Lätist. Eelvoorust pääses edasi lõppvõistlusele 1 Eesti ja 4 Läti meeskond. Lõppvõistlus toimus Läti suurima iduettevõtete festivali TechChill eelürituse raames, kus meeskondi hindas 6-liikmeline Läti ingelinvestoritest ja riskikapitalistidest (VC – Venture Capitalist) koosnev žürii.

Lõppvõistluse võitjaks tunnistati Tartu Ülikooli vilistlase Eha Mäesalu ja praeguse magistriõppe tudengi Ants-Oskar Mäesalu ühine ettevõtmine nimega TRIT. Teise koha võitles välja Läti meeskond Airda, mis tegeleb ehitussektorile droonide kasutamise rakenduste loomisega.  TRIT äriidee seisneb „tõlketeenuste Taxify“ loomises, kus tõlketeenuste tellija ja pakkuja saavad nende platvormi kaudu ilma pikkade ootejärjekordadeta kokku viidud. 

meeskond TRIT EstLat-Accelerate korraldajatega

Est-Lat Accelerate on Eesti ja Läti ühine eelkiirendi programm, kus alustavad iduettevõtted läbivad nelja kuu pikkuse kursuse jooksul intensiivse koolitusprogrammi ja nende arengut toetavad kogenud ärimentorid Eestist ja Lätist. 2018. aasta sügisel alustas eelkiirendi juba järjestikku kolmandas programmis 7 Eesti ja 7 Läti meeskonda. Lõppvõistlusele jõudis neist 3 Eesti ja 5 Läti meeskonda.

EstLat-Accelerate projekti viivad läbi kolm Eesti ja kaks Läti partnerit:

  • Baltic Innovation Agency – projekti juhtimine, üldine koordineerimine, monitooring ja analüüs
  • TechHub Riga – eelkiirendi programmi koordineerimine ja kommunikatsioon
  • Tartu Ülikool – mentorprogrammi läbiviimine Eestis
  • Garage48 – töötubade ja häkatonide organiseerimine Eestis ja Lätis
  • Latvian Startup Association – mentorprogrammi läbiviimine Lätis

Kõik 2018. sügisel programmis alustanud meeskonnad:

http://ideelabor.ut.ee/news/meet-the-teams-of-estlat-accelerate-batch-3

Eestist oli lõppvõistlusel kohal veel:

·         TRIT – platvorm, kus tõlketeenuste tellija ja pakkuja saavad ilma pikkade ootejärjekordadeta kokku viidud. (Eha Mäesalu ehamas@gmail.com)

·         Ketita Labs - Kommertsialiseerida lähituleviku kvantarvutid hübriid-kvantklassikaliste võrkudega. (Mozhgan Pourmoradnasseri mozhgan.naseri@gmail.com)

·         Zeitgeist - see on nii filmide kui ka muusika veebiplatvorm ning pidevalt arenev kultuuriarhiiv tulevastele põlvedele, et vaadata tagasi, kuulata ja kogeda. (Kert Vollmann kert.vollmann@ut.ee)

EstLat-Accelerate projekti elluviimist toetab Eesti-Läti piiriülese koostöö programm 2014-2020. Programmi kaasfinantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

See artikkel väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada

Kontakt: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht, 737 4817, riin.lisett.rei@ut.ee