34 loomingulist ideed esitleti Starteri avaüritusel

15. septembril alustas Tartu Ülikooli Startup Lab ideearendusprogrammi Starter uut hooaega. Ligi viis tundi kestnud Delta keskuses toimunud ideede häkatonil said osalejad esitleda oma äriideed, kuulata inspireerivaid kõnesid ning leida meelepärane tiim. Päeva lõpuks moodustusid osalejatest meeskonnad, kes asuvad Starteri programmi töötubades oma äriideed arendama.


Üritusel rääkis eelmisel sügissemestril programmi lõpetanud Hasan Abdullayev. Ta jagas oma kogemust Starter programmis ning julgustas kõiki häkatoni osalejaid programmiga liituma. Startup ettevõtja ja kogenenud mentor Triin Kask rääkis ettevõtluse rõõmudest ja muredest ning innustas osalejaid oma ettevõtluse teekonnaga pihta hakkama. Häkatoni juht, loova eneseteostuse uurija ja koolitaja Harald Lepisk rääkis ideede läbikatsetamisest ja õpetas avalikku esinemist.

Hasan Abdullayev

Häkatonil osales üle 120 inimese ning esitleti 34 ideed erinevatest valdkondadest. Tiimid arutlesid probleemide üle, mida nende ideega on võimalik lahendada, ja asusid selle idee jätkusuutlikst kohe ka läbi proovima. Häkatoni lõpus andsid tiimid selgesõnalisemad esitlused oma ideedest.


Enamikule osalejatele oli see esmakordne kokkupuude äriideede häkatoniga ja nad leidsid, et saadud kogemus oli väga väärtuslik. Samuti panid üritusel tiimijuhid tähele, kui palju arenes nende ideede esitlusoskus. Rohkem teavet ürituse kohta leiab Startup Labi kodulehelt.


Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.


Lisainfo: Kristian Kutsar, Startup Lab’i kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5628 6536, kristian.kutsar@ut.ee