Kaleidoskoobi finalistid on selgunud: 10 parimat võistlevad SPARKis juba järgmisel reedel!
Neljapäeval, 11. mail sai hoo sisse järjekorras kaheksas Kaleidoskoop – Lõuna-Eesti suurim äri- ja projektiideede konkurss. Võistluses esimeses voorus valis žürii välja 10 parimat tiimi, kes asuvad võistlema suurel laval Kaleidoskoopi finaalis juba järgmisel reedel, 19. mail 12:00 ettevõtluskeskuses SPARK!
Žürii ette jõudis päeva jooksul üle 20 idee väga erinevatest valdkondadest: nende seas nii suuri maailma parandavaid sotsiaalse ettevõtluse projekte kui ka väiksemaid igapäevaelu paremaks muutvaid mõtteid. Kõik esitlused olid omanäolised ja hästi läbi mõeldud: pitche esitati nii eesti, inglise kui ka viipekeeles, isegi kitarriakordide saatel!
Finaali kümne parima sekka pääsenud õpilasfirma KLAPP eestvedajate Rihard ja Robert Sokmani jaoks oli Kaleidoskoobi konkurss põnev vaheldus õpilasfirmade konkurssidele. “Väga huvitav on niimoodi võrrelda, siin võistlusel on näiteks palju rohkem teenuseid ning vähem tooteid, kui õpilasfirmade konkurssidel,” rääkis Rihard.
Hoolimata karmist konkurentsist pidi žürii otsuse langetama ning finaalis asuvad võistlema kümme tugevat ideed:
- FictionFeel – interaktiivne kaardi-põhine mobiilirakendus, mis tutvustab linna kasutades fiktsiooni, näiteks tekstid, luuletused, vanad fotod ja mängud;
- Gazelle – ajaviitetegevus lastele ja noortele: näpurulapargid;
- Medify – mobiiliäpp, mis muudab päästeteenused (eeskätt kiirabi) inimeste jaoks kiiremaks ja efektiivsemaks;
- MÖTIW – lihtne, isikupärane ja enda vajaduste järgi kohandatav märkmik, mis kestab igavesti;
- Pancake story – huvitavate lugude kogumine tudengitelt jagades neile vastutasuks pannkooke, lugusid kasutatakse ära ülikooli edendamisel ja reklaamimisel;
- Poko – keskkonnasõbralik korduvkasutatav alternatiiv õhukesele läbipaistvale kilekotile;
- Zero Projects – lihtsasti kasutatav tarkvara, mille abil saab igaüks disainida endale madala energiakuluga elupaiga;
- Viiperaamat – viipekeelsed lastetaamatud, mis aitavad kurtidel lastel arendada nende keeletaset;
- WillDigital – teenus digitaalse vara turvaliseks haldamiseks;
- Õpilasfirma KLAPP – NFC kleebisega nutikaid kõrvaklapihoidjaid.
Ideelabori STARTER programmi mentori ja Kaleidoskoobi žüriiliikme Sven Parkeli sõnul paistis selleaastasel Kaleidoskoobil silma tiimide põhjalikkus ja areng. “Nägin sel semestril lähedalt, kui hoolega tiimid oma projektide kallal töötasid – nad nägid tõesti palju vaeva,” muljetas Sven, lisades, et kümne finalisti välja valimine oli kohati keeruline: “Mõne tiimi puhul tuli valik väga kergelt, mõne teise puhul vaagisime pikalt.”
- Vaata eelvooru galeriid!
- Hoia üritusel silma peal Facebookis!
Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.