Selgunud on Kaleidoskoobi eelvooru parimad
Lõuna-Eesti suurima noorte äri- ja projektiideede võistluse Kaleidoskoop eelvoor toimus sel aastal 15. korda. 10 detsembril toimunud eelvoorus osales 30 tudengitiimi erinevatest valdkondadest üle Eesti. Edasi pääses 15 parimat tudengitiimi, kes asuvad võistlema Kaleidoskoobi ja Delta X finaalides.
Üritus toimus Zoom veebikeskkonna vahendusel ja seda sai jälgida sTARTUp Labi Facebooki lehelt. Igal tudengitiimil oli kolm minutit, et oma ideed žüriile tutvustada ja kaks minutit tagasiside saamiseks. Võistlus oli väga tasavägine, sest tudengitel oli palju uusi ja huvitavaid ideid. Kõigist osalenud tiimidest pääsesid viis parimat edasi Kaleidoskoobi finaali, mis toimub ärifestivalil sTARTUp Day 2021. Delta X võistlusele sai edasi 10 tudengitiimi, kellest pooled võistlevad uue startup idee valdkonnas ja pooled sotsiaalse innovatsiooni valdkonnas.
sTARTUp Labi juht Maret Ahonen: „Vastutades STARTER programmi eest Tartu Ülikoolis on mul hea meel, et eri valdkondade ideed olid esindatud. Võin julgelt väita, et STARTER programmis osalenud tiimide pühendumus ja soov uusi asju ellu viia on end ära tasunud. Kaleidoskoobi finalistidel on harukordne võimalus esitleda oma ideed rahvusvahelise publikule sTARTUp Dayl. Festival toimub seekord augustis suure suvefestivalina. Seega on finaali pääsenud meeskondadel rohkem aega valmistuda".
Finalistide valimine polnud žüriile kerge ülesanne, sest väärilisi ideid oli palju. Zürii liige ja Introwise kaasasutaja Evgenia Trofimova: „Ise naissoost asutajana oli mul väga hea meel näha nii palju naisi Kaleidoskoobil osalemas. Paljud tiimid tulid lihtsalt ideedega STARTERtartu programmi ja hooajal jooksul oli hea näha kuidas väikeste sammudega arendati oma esimest toodet. Loodan, et kõik meeskonnad jätkavad oma ideede ellu viimist, sest Eestis pakutakse alustavatele ettevõtjatele suurt tuge“. Žüriis olid sel aastal lisaks Evgeniale veel kaks tuntud nägu startup maailmast: Kristian Sägi (Nevercode) ja Sven Parkel (Tartu Biotehnoloogia Park).
Kaleidoskoop finalistid
BerryBot - Berrybot loob robotit, mis vähendab tööjõu kulu ja saagi hävingut, korjates tänu tehisintellektile ise maasikaid.
Checky - Checky teeb ettevõtetele raamatupidamise lihtsamaks ning keskkonnasõbralikumaks, luues pilvepõhise makseteenuse ja kaotades vajaduse pabertšekkide järele.
Dexi.ee - Dexi.ee arendab mobiilirakendust, mis aitab vähendada joobes juhtimist. Rakenduse kaudu saad tellida endale usaldusväärse autojuhi, kes auto koos omanikuga koju viib.
ELORA - Elora teeb Pokemon Go-laadset mobiilirakendust, et innustada noori läbi mängulise ja hariva viisi rohkem väljas aega veetma.
Eventive - Eventive arendab interaktiivset 3D kontserthallide ning spordisaalide broneerimise süsteemi.
Delta X finalistid uute startup ideede kategoorias
HAIP! - HAIP! Loob läbi taskuhäälingute sarja ning ürituste korraldamise Eesti räpikommuuni. Lisaks müüvad nad temaatilisi särke jms.
Healthshape - Healthshape loob veebiplatvormi, mis viib kokku vabakutselised terapeudid ja kliendid.
Konnekt - Konnekt arendab platvormi kõigi teenuskaartide hoiustamiseks telefonis.
Mycoo - Mycoo loob Tartusse seenefarmi, et pakkuda kohalikele värskeid ja orgaanilisi seeni.
Pillbox - Pillbox arendab peamiselt eakatele mõeldud ravimikarpi, mis teavitab nende lähedasi ravimi võtmisest.
Delta X finalistid sotsiaalse innovatsiooni kategoorias
Arqedo - Arqedo soovib luua üle Eesti erinevates mõisates teemaõhtuid, et tõsta vanade mõisate populaarsust ja tuua neisse rohkem külastajaid.
Infinder - Infinder loob platvormi, mis viib kokku tudengid ja praktikapakkujad.
Õpipoiss - Õpipoiss loob veebiplatvormi, et aidata õpilastel leida endale kiirelt ja turvaliselt eraõpetajaid.
Särasilmad - Särasilmad aitab inimestel taastada nägemist kursuste kaudu, mis õpetavad silmade eest hoolt kandma.
Wirdos Academy - Wirdos Academy programm aitab õpilastel ettevalmistuda uude kooli minemisel, andes neile eelnevalt vajalikku informatsiooni ja mentorlust.
Tiimi Eventive eestvedaja Karl Vaba positiivne kommentaar STARTER programmile: „Me ei osanud oodata nii head tagasisidet, mida kohe pärast idee esitlust saime. Kogu STARTER programm andis väga palju hoogu, et meie idee üldse kuhugi poole areneks. See hoog tuli struktureeritud arendamise sammude ning heade mentorite ja kontaktide näol. STARTER oli meile idee valideerimiseks väga oluline ning nüüd oleme kindlamad, et meie lahendus tõepoolest väärib arendamist“. Eventive pääses ka äriideede võistluse Ajujaht 30 parima tiimi hulka.
Üritust toimus Euroopa Sotsiaalfondi, ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu ja EIT Health toel.
Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli sTARTUp Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee