Mis on ideede häkaton ja mida sa seal teha saad?

Ideede häkaton on grupitöö formaat kus eri valdkondade inimesed leiavad lühikese aja jooksul lahendusi mõnele kohapeal esitatud probleemile või ideele. Lõpptulemuseks pole valmislahendus vaid on moodustunud grupid, keda probleem või idee kõnetab ja kes on valmis panustama aega selle idee elluviimisse. Eesmärk on tuua kokku palju erinevate huvidega õppureid, et leida uusi lahendusi probleemidele mistahes valdkonnas,  olgu selleks haridus, tervishoid, kultuur, sport, majandus või igapäeva olme. Kuigi tehnoloogia areng esitab palju väljakutseid, ei pea lahendused olema tingimata tehnoloogiakesksed.


Mida saab Ideede häkatonil teha?

- inspireerida ja olla inspireeritud

- leida tiim, kellega idee elujõulisust testida

- saada uusi kontakte

- avastada endas ettevõtja

Ideede häkatoni alguses antakse sõna kõigile,  kel on idee kuidas mõnes valdkonnas midagi paremuse suunas muuta. Kui sa oled märganud kitsaskohti ja sul on idee kuidas asjad võiksid toimida tulevikus, siis sa lihtsalt seisad ette ja räägid oma ideest. Sul on võimalus öelda mis probleem vajaks lahendamist ja miks? Kui sul on mõtteid selle kohta kuidas, siis räägi ka sellest!


Kui sa juba töötad mingi lahenduse kallal, siis võibolla vajad sa kedagi oma tiimi, kel on oskused mida sul pole. Ka sel juhul tasub ette astuda ja kõneleda, sest võibolla  on häkatonil keegi, kes tahab ja suudab sinu lahenduse elluviimisse oma panuse anda. Idee elluviimise juures on vaja erinevate oskustega häid inimesi ja häkaton on suurepärane kohtumispaik. Koostöös jõutakse tulemuseni, mis üksinda võib jääda unistuseks.

Kui sul on aga palju mõtteid, ent sa pole valmis ette astuma ja neid suure grupi ees jagama, siis päris kindlasti leiad sind inspireeriva idee või inimese. Sul ei pea olema eelnevat kogemust ja pole üldse oluline kas sa oled kunagi häkatonil käinud. Lihtsalt tule  oma mugavustsoonist välja ja avasta enda jaoks häkaton.


TÜ sTARTUp Labi poolt korraldatav Ideede häkaton erineb 24 tunnistest häkatonidest selle poolest, et 5 tunni jooksul ei valmi ei toode ega teenus, ega ka selle valideeritud kavand, vaid on moodustunud tiimid põnevate ideedega. Kohaletulnud saavad arutleda probleemide olemuse üle ja teha kiire ajurünnaku võimalikest lahendusviisidest. Päeva lõpus on kujunenud meeskonnad, on selginenud probleem mida lahendatakse ja iga tiim teeb liftikõne formaadis (ca 2-3 min) esitluse. Järgmise sammuna registreeri oma tiim STARTERtartu programmi, kus saad mentorite ja juhendajate toel kogeda iduettevõtjaks olemise võlu ja valu. Ja kes teab, võibolla on ettevõtlus sinu tulevikutöö!